مایلید خبرنامه ما را دریافت کنید؟

   در اینستاگرام با ما همراه باشید

instagram100

لوگو دکتر محمد گلشنی

جوانسازی

جوان سازی پوست از طریق لیزر و امواج نوری، لیزر های بازسازی کننده :IPL&LED

جوان سازی پوست از طریق لیزر می تواند برخی از اسکار ها، لک های پوستی و رگهای خونی برجسته را درمان کند. همچنین خطوط ونقص های روی گردن را درمان می کند و پوست های چروکیده را محکم می کند. درمان لیزری برای از بین بردن چروک ها ،اسکار های عمیق تر و درمان ضایعات اولیه ای که منجر به سرطان های پوستی میشود به کار می رود. باز سازی لیزری و سیستم های R.F جایگزین مناسبی برای کشیدن پوست صورت می باشد. برای سفت کردن پوست های شل و کم شدن چین و چروک های پوست لیزرهای تهاجمی موثرترند. امروزه ، لیزر های بسیار متنوعی برای جوان سازی پوست استفاده می شوند که شامل:

لیزرهای تهاجمی co₂laser : Ablative laser

این لیزر ها معمولا حجم به خصوصی از پوست را بر می دارند و محکم شدن پوست و بهبودی در بافت و کلاژن سازی در پوست را تحریک می کنند. لیزر های سنتی co₂ وerbium برای پوست های خیلی چروکیده و مسن که توسط نور آفتاب آسیب دیده به کار می روند. آخرین نوع لیزر ablative ،Fractional است، جایی که هزاران ستون ریز بر روی سطح پوست به وجود می آورد که توسط پوست عادی احاطه می شود. این ستون های بافتی هستند که پس از چند روز بهبودی پیدا کرده، ولی جوانسازی و ساختن کلاژن جدید طی چند ماه همچنان ادامه می یابد. تولیدکنندگان، لیزر فراکشنال co₂ و لیزرerbium YAG را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند. هر دوی این لیزر ها نتایج بسیار خوبی را با بهبود سریع و عوارض بسیار اندک در مقایسه با لیزر های بازسازی کننده سنتی بر جای می گذارند.

لیزرهای غیر تهاجمی (non-ablative laser)

این لیزرها زیرلایه پوست سطحی برای تحریک رشد کلاژن و محکم کردن پوست زیرین برای از بین بردن خطوط ریز با حداقل زمان بهبودی عمل می کنند ولی این لیزرها هر چقدر که ایمن بوده و عوارض کمتری دارند، نتایج درمانی آنها در جوان سازی پوست کمتر از لیزرهای تهاجمی می باشد.

جوان سازی و لیزرهای Fractional:

لیزرهای فرکشنال با تابش به قسمت هایی از پوست که به صورت ستون های مجزا از هم رخ می دهد در حقیقت پوست را نه به صورت کامل بلکه قسمت های مجزا از هم را مورد تاثیر قرار دهد. این لیزرها می تواند هم از انواع تهاجمی مثل co₂ و هم از انواع غیر تهاجمی مثل Affirm باشد. این لیزرها به خاطر داشتن عوارض کمتر زمان بازگشت به کار بیمار را به حداقل می رساند.

امواج نوری شدید(IPL):

از امواج نوری با طیف گسترده استفاده می کند و طول موج های مضر ناخواسته را فیلتر می کند. برای درمان ضایعات عروقی ،بهبود بافت و رنگ پوست و کاهش اندازه منافذ به کار می رود.

دستگاه ساطع کننده نور(LED):

برای درمان لک های پوست و چروک های ریز به کار می رود.

تکنولوژی پلاسما:

به بهبود خطوط ریز ،محکم شدن پوست و تجمع رنگ دانه ها در بافت ها کمک می کند.

تکنولوژی امواج رادیویی(R.F):

این تکنولوژی غیر هجومی جدید باعث انقباض و محکم شدن پوست می شود که باعث کشیدگی پوست صورت، ابرو و پیشانی و گونه ها و افزایش کلاژن و جوان سازی پوست بدون جراحی و از کار افتادگی شخص انجام می شود. در تکنولوژی جدیدتر فرکشنال R.Fاین امواج از طریق سوزن هایی در عمق پوست وارد شده و اعمال اثر می نماید.

درمان فتودینامیک (PDT):

برای درمان پوست های آسیب دیده از طریق نور خورشید استفاده می شود.این فرایند شامل داروهای موضعی و  ALA 5.aminolevulinic acid  است. داروها برای مدتی بر روی پوست گذاشته می شوند .سپس آن ناحیه با اشعه آبی،IPL یا رنگینه های پالسی یا لیزرKTP در مان می شود. روند می تواند به طور موثر برای درمان سرطان های پوستی و یا تغییرات اولیه پوستی که منجر به سرطان پوست می شود را درمان کند.

خواندن 6207 دفعه

sms panel


 
آدرس:   بلوار میرداماد ، خیابان امیر سهیل تبریزیان
 کوچه آسایی ، پلاک 13
تلفن :  22266707 - 22261237