مایلید خبرنامه ما را دریافت کنید؟

   در اینستاگرام با ما همراه باشید

instagram100

لوگو دکتر محمد گلشنی

میرا درای (MiraDry)

جدید ترین نوآوری روز دنیا در درمان دائمی  تعریق و موهای زائد زیر بغل:

انسانها به طور میانگین دارای 2 میلیون غده تعریق هستند که از این تعداد حدود 50000 غده تعریق در زیر بغل واقع شده است. این غده در غشای میانی پوست و در کنار غدد متعدد دیگر قراردارند و به شکل سلول های مارپیچ شکل به هم پیچیده شده هستند.
بعضی از افراد تعریق زیر بغلشان بیش از اندازه معمول میشود که این امر زندگی شخصی آنها را دچار اختلال میکند. گاهی عرق زیر بغل به زیر سینه جریان پیدا کرده و لباسها را خیس میکند. به همین علت این افراد نمیتوانند از رنگ ها و جنس های مختلف استفاده کنند.افرادی که این مشکل را دارند افزایش تعریق در هر زمان برایشان رخ میدهد. در اتاق سرد ،  هنگام آرامش ، استراحت ، بدون هیچ استرس وهیجانی تعریق مفرط تمام جنبه های زندگی شخص ، از روابط اجتماعی گرفته تا نوع شغل انتخابی را تحت تاثیر قرار میدهد.
تعریق زیر بغل ( هیپرهیدروز) معمولا از نوجوانی شروع میشود.حدود 4% مردم جهان و 20% مردم آسیا با این مشکل مواجه هستند. علی رغم اثرات منفی زیاد این عارضه در زندگی مبتلایان آن ، بیشتر آنها سراغی از درمان نمیگیرند و اغلب آنها از درمان پذیری آن مایوس میشوند و با آن زندگی میکنند.
  Miradryآخرین دستاوردMirmalabدر زمینه درمان تعریق بیش از اندازه زیر بغل توسط آنتن های تعبیه شده در اپلیکاتور میباشد. دستگاه امواج ماکروویو با تئوریphysical rotation بر روی مولکول های دو قطبی غدد تعریق اثر گذاشته و سبب گرمای موضعی و از بین رفتن همیشگی آنها میشود.  Miradry therapyتنها روشی است که برای از بین بردن دائمی تعریق زیر بغل در سال2011 FDA  آمریکا کسب کرده است. در سال 2015 ، این کمپانی توانست با تکمیل آزمایشات بالینی برای رفع موهای زائد زیر اعم از مشکی ، رنگی و بلوند نیز تاییدیه  FDA  آمریکا کسب کرده است.

ویژگی ها :

1-    بدون نیاز به بیهوشی
2-    بدون درد و خونریزی
3-    درمان غیر تهاجمی و بدون هیچ عوارض جانبی برای سیستم لنفاتیک و اعصاب
4-    تنها درمان دائمی تعریق زیر بغل و رفع همیشگی موهای زائد زیر بغل تنها با یک جلسه
5-    دارای الگوی جداگانه برای هربیمار با توجه به نقشه آناتومی بدن
6-    مجهز به سیستم خنک کننده اپیدرم
7-    برنده جایزه   UK Aesthetic Awards برای نو آوری محصول در سال 2014
8-    تنها روش غیر تهاجمی از بین بردن دائمی تعریق و موهای زائد زیربغل که تا کنون موفق به اخذ مجوز FDA   آمریکا شده است.

Untitled 1.jpg12

کاربردها :

•    کاهش تعریق زیر بغل تا 80% بعد از تنها یک جلسه
•    از بین بردن بوی نا مطبوع زیر بغل
•    از بین بردن موهای زائد زیر بغل اعم از رنگی ، بلوند و مشکی

داروهای موضعی و یونتوفورز به دلیل موقتی بودن و تاثیرگذاری کم برای افراد با هیپرهیدروز شدید بی فایده میباشد.

درمان تعریق با تزریق بوتاکس :

این روش موقتی بوده است و برای ماندگاری نتایج تکرار تزریق هر شش ماه مورد نیاز میباشد. علاوه بر این هم پرهزینه است و گاهی سبب کاهش قدرت عضلانی در ناحیه دست بیمار میشود چرا که این آمپول ها خاصیت شل کنندگی  عضلات را دارند.

درمان تعریق با جراحی  سمپاتکتومی و برداشتن غدد عرق زیر بغل :

به دلیل تهاجمی بودن این روش و ریسک های مربوط  به جراحی و مراقبت های بعد از آن مورد توجه نیستند.

واما جدید ترین درمان برای مشکل تعریق زیر بغل دستگاه  MiraDry  میباشد که با جدید ترین تکنولوژی روز دنیا با روشی ایمن و غیر تهاجمی تعریق زیر بغل را تنها با یک جلسه برای همیشه از بین خواهد برد.

MiraDry therapy  را هر چند وقت یکبار باید انجام داد؟

در این روش بعد از یک یا نهایتا دو جلسه درمان تعریق زیر بغل را بطوردائمی و تا پایان عمر از بین میبرد. فاصله بین دو جلسه حدودا سه ماه میباشد.

آیا امکان باز گشت و بازسازی غدد تعریق پس از درمان MiraDry  وجود دارد؟

خیر – از آنجاییکه غدد تعریق فقط در دوران جنینی ساخته میشوند ، بعد از نابودی آنها توسط ماکروویو امکان تولید مجدد آن وجود ندارد.

از آنجایی که این روش غدد تعریق را نابود میکند آیا اختلالی در سیستم خنک کنندگی بدن ایجاد میکند یا خیر؟

بدن انسان دارای 4 میلیون غدد تعریق است که فقط 2% آن در ناحیه زیر بغل قرار گرفته است ، 98% آن در نواحی دیگر بدن وظیفه خنک کنندگی و دفع سموم بدن را اعمال خواهند کرد.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای انجام  MiraDry  میباشند؟

تمام افراد بالای 18 سال و همچنین افرادی که تعریق بیش از اندازه زیر بغل ، زندگی روزمره شان را مختل کرده میتوانند کاندیدای مناسبی برای استفاده از این دستگاه باشند.

آیا این دستگاه میتواند به اعصاب و غدد لنفاوی زیر بغل صدمه ای وارد کند؟

در این روش برای هر بیمار با توجه به وضعیت آناتومیک ناحیه Template های متفاوتی وجود دارد که احتمال صدمه به غدد لنفاوی و اعصاب را به صفر میرساند و علاوه بر این امواج ماکروویو با تئوری   physical rotationبرروی مولکول های دو قطبی و ایجاد گرمای موضعی در غدد تعریق صدمه ای به بافت اطراف وارد نمی کنند.
لازم به ذکر است که این دستگاه تاییدیه  FDA   داشته و در 250 کلینیک آمریکا و اروپا نصب شده و بیش از 20000 بیمار درمان رضایت بخش داشته اند.

خواندن 4968 دفعه

sms panel


 
آدرس:   بلوار میرداماد ، خیابان امیر سهیل تبریزیان
 کوچه آسایی ، پلاک 13
تلفن :  22266707 - 22261237